SMD Sigorta Seçimi ve Kurulum Teknolojisi

June 28, 2021

SMD Sigorta Seçimi ve Kurulum Teknolojisi

Bugün sizlere chip sigortasının seçim ve kurulum teknolojisini tanıtacağız, gelin spesifik içeriğine bir göz atalım.

Çip sigortasının kaynaştırma akımı, nominal çalışma akımının 1.5-2.0 katıdır.Elektrikli teknik ekipman normal kullanımdayken sigorta atmaz.Devredeki akım, anma geriliminin ve akımının 5 katını aştığında, koruyucu bir rol oynamak için otomatik kaynaşmayı gerçekleştirecektir.Normal kullanım sırasında sigorta atmıyorsa devredeki akım anma değerini aşmış demektir.Bu nedenle, sorunun nedenini zamanında analiz etmek ve bulmak gerekir.

 

SMD sigortasının montajı sırasında, güç kaynağını kesmek için önce pano üzerindeki anahtarı aşağı çekmeniz gerekir.Çalıştırmadan önce elektrik olup olmadığını test etmek için bir kalem kullanmak daha iyidir.Vida ve rondelaları sabitlemek için bakır kullanılmalı ve şimdilik demir kullanılmamalıdır, çünkü demir uzun süre paslanmaya eğilimlidir ve zayıf temasa neden olur.Sigortayı sıkarken, kesit alanını, nominal akımı ve sigorta akımını azaltmak için sigortanın düzleşmesini önlemek için çok fazla güç kullanmayın ve uygun "sigorta" etkisi olmayacaktır.

 

Bir dereceye kadar, yama sigortası çok gevşek vidalanamaz, çünkü esas olarak çok gevşek, konektörün aşırı temas direncine neden olur ve hatalara yol açar.Sigorta attıktan sonra, önce nedenini bulun.Kullanıcılar istedikleri zaman yüklememelidir.Sigortayı bakır tel veya demir tel ile değiştirmek çok tehlikelidir, çünkü bakır tel veya demir tel akımı kesemez, bu da telin ve ekipmanın aşırı ısınmasına ve yanmasına ve hatta yangına neden olur.

 

SMD sigorta seçim becerileri
1. Çalışma akımı: Öncelikle normal akım geçişinde kullanılan devre tasarımından geçen devre tasarım çipinin ateşlemesini bilmeliyiz.Genellikle önceden ayarlanmış miktarın farkını azaltmamız gerekir ve daha sonra seçime göre aşağıdaki temel ilkelere sahiptir: yani normal akım kontrolü, ürünün nominal akımından ve değer kaybı faktöründen daha az olmalıdır.

2. Sigorta akımı: UL standardına göre, SMD sigortası (sigorta) durumunda, hızlı hareket eden nominal akımın iki katı olmalıdır.Ancak çoğu durumda, güvenilir bir sigorta sağlamak için, sigorta akımının, nominal akımın 2,5 katından daha büyük olmasını öneririz.Ek olarak, fırınlama süresi çok önemlidir ve üreticinin de fırınlama özelliklerine bakarak karar vermesi gerekir.

 

Yukarıdaki, size getirdiğimiz ilgili tanıtımdır.Bu konuda herhangi bir ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz, size gönülden hizmet edeceğiz!